top of page
Ara
  • projebee

Danışmanlık sektörünün önlenemez yükselişi

Güncelleme tarihi: 8 Haz 2022

2010 yılına kadar ülkemizde hizmet sektörüne duyulan ihtiyaç ve bu ihtiyaçların karşılanmasına yönelik arz oldukça azdı. Firmalar yatırımlarını, satış ve pazarlama stratejilerini, müşteri ilişkilerini kendi bünyelerinde çözümlemekteydiler. Fakat bu durumun çok fazla çaba ve zamana mal olması firmaların odaklanmaları gereken baz hizmetlerine engel oluyor, ya da gereken önemi gösteremeyen firmalar toplum dilinde "kara düzen" çalışmalarla firmalarının vizyonunu ve geleceğini köreltiyordu.


Artık bu durum değişti. Çünkü, teknolojinin gelişmesiyle, müşterilerin alternatiflerinin çoğalmasıyla, internet ağı sayesinde her bir küçük işletmenin global sektörde yer alabiliyor olmasıyla özellikle stratejik pazarlama ve satışların yönetilmesi, yatırımların yönetilmesi, reklam ve sosyal medya mecralarının yönetilmesi gibi üretimden tamamen bağımsız olmasına rağmen sonuçları kritik düzeyde etkileyen faktörlerin önemi anlaşıldı. Bu faktörlere ayrılan ekstra ve boşa zamanın değeri anlaşıldı ve uluslararası pazarda yer alan firmalar gibi, büyük, orta ve küçük işletmeler bu yükleri omuzlarından atmaya ve profesyonel destek almaya başladılar.


Doğru ve planlı yatırım sayesinde kazanç ivmesi artıyor, profesyonel yönetilen üretici-müşteri ilişkileri sayesinde firmaların PR listesi kabarıyor, detaylı raporlama ve analizlerle geleceğe yönelik planlamalar rahatlıkla yapılabiliyor. Hem de bunlar için iş akışının dışına çıkmaya gerek bile kalmadan!


Danışmanlık firmaları ile çalışıp, bu çözüm ortaklığından faydalanan firmalar; sosyal medya platformlarından finansal raporlamaya, satış ofislerinden kurumsallaşma ve markaya kadar aklınıza gelebilecek tüm alt organizasyonlarını danışmanlık firmalarına devrediyorlar. Bu sayede firma sahipleri üretimlerini daha verimli hale getiriyor, zamandan ve performanslarından tasarruf ederek gündelik yaşamlarına daha fazla vakit ayırabiliyor ve yanlış kararların getirebileceği maddi zararlardan korunmuş oluyorlar.


Faydaları görüldükçe danışmanlık firmalarına talep artıyor, talep arttıkça hizmet yelpazesi genişliyor ve bu sayede danışmanlık sektörü büyüyor, yükseliyor, genişliyor.


8 görüntüleme0 yorum

Comments


Yazı: Blog2_Post
bottom of page